GORDON SETTER - GORDON SETR   Mezinárodně chráněná chovatelská stanice FCI ÁRES ŠAMARKAN

    
NEWS
NOVINKY
OUR DOGS
NAŠE FENY
SHOW
VÝSTAVY
PUPPIES
ŠTĚŇATA
LITTERS
ODCHOVY
GALLERY
GALERIE
ABOUT US
GORDON A MY
 THE BREED
O PLEMENI
LINKS
ODKAZY
INTEREST
ZAJÍMAVOSTI
CONTACT
KONTAKT

________________________________________________________________________________________________________________________________________
 

 NOVINKY
 NAŠI PSI
        CELTIC CHIVAS
        GINO
 NAŠE FENY
        CELTIC CARPEDIEM
         EBONY PEARL
        CASSIOPEA CABBI
         BUMBLE - BEE
         FREA
 VÝSTAVY
 ŠTĚŇATA
 ODCHOVY
         vrh CH
        vrh H
        vrh G
        vrh F
        vrh E
        vrh D
        vrh C
        vrh B
        vrh A
 PREZENTACE
 GALERIE
 O NÁS
 O PLEMENI
 RŮZNÉ
 ODKAZY
 KONTAKT
 ARCHIV
       novinky 12,13,14
        novinky 2011
        novinky 2010
        novinky 2009
        novinky 2008
        novinky 2007
        novinky 2006
        novinky 2005
 KDO S NÁMI BYDLÍ

 AMERICKÝ KOKR

 chováme také plemeno

 TIBETAN TERRIER

 


KONTAKT
Marta Ščudlová
Slavkov u Brna
684 01


E-mail: 
scudlovaM@seznam.cz

GSM:
+420 724 137 959
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


 

 

 

 

 

 

 

 

  

Kde začít u nás... kdo s námi bydlí,....? Ne, ne ne... Naopak to my přeci bydlíme s nimi:) Takže naše trio gordonek FREA, BUMBLE a CABBI už asi znáte - tedy prošli jste li našimi stránkami, tak asi určitě. Já BAMBULE jsem sice prostřední věkem, nicméně myslím, že jakožto vůdci smečky mi přísluší se ujmout slova a představit Vám naši smečku Áres Šamarkan. Do ní spadají dvě paničky Marta a Šárka- nemyslete si - jsou sice jen dvě, ale dá pořádnou práci je zvládnout. Neustále na nás něco vymýšlí. Předposledně to skončilo tak, že jsme dostali kamarádku E´MIU Lamleh Schambala. Když se pak podíváte na ten web tibetský, zjistíte, že umí vypadat i úplně jinak, než jako vznešená dáma a slečinka. Možná že ji ani nepoznáte, jen to zkuste, za podívání nic nedáte\:) a nedivte se, že budete velice překvapeni. Uvidíte co jste ani nečekali.

 

Je to hrdá a vznešená fenka plemene tibetský teriér. Naštěstí namyšleně jen vypadá a dají se s ní dělat opravdu všechny psí kusy a nezkazí žádnou legraci. Na můj vkus je sice trošku moc ukecaná a chce mít paničku jen pro sebe. Na stranu druhou je velmi dobře, že od nás občas odvádí pozornost, jelikož nám sem tam projdou nějaké ty vylomeniny. A je jen dobře, že na výstavách je naprosto v jiné skupině, dokonce i v jiný den, jelikož, a to musím po pravdě přiznat, by to pro nás byla obrovská konkurence. Má opravdu povedené výstavní úspěchy. Ať už klubového vítěze mladých, anebo co by dvouletá nejlepší BIS fena a klubový vítěz.


 

Posledním přírustkem a nejmladší členkou našeho týmu je také fenečka plemene tibetský teriér
 F´SHEELA  LHUN PO.
Kamarádka každým coulem, a hlavně skvěle se učí hlavně to, co nemá :)

 

Nezávislá - to má po americkém tatínkovi a velice tvrdohlavá. ( a pak že gordon setři jsou tvrdohlavci...téhle holčině se nevyrovnáme i kdybychom stokrát chtěli a snažili se sebevíc....) Je to malý psí otesánek, a tak si před ní každé sousto musíme velmi hlídat. Už jsme ji naučili vystavovat zajíce, a tak,však to znáte, takže mezi nás zapadne naprosto perfektně.... Horší to bude až jí dorostou ty strašně dlouhé chlupy jako Miu, jelikož to ji již panička na pole s námi jen tak nepustí. To těm holkám tedy opravdu nezávidím...My můžeme všude:) Ale jak je znám, ony si stejně nakonec prosadí svou:) A budou s námi lítat po polích i lesích. Sheela navíc miluje vodu, tak jako já, takže jsme takové dvě největší potápky. A opravdu si velmi dobře rozumíme.


 

 Náš malý, velmi šarmantní a galantní kamarád PIŠKOT   - jediný kluk u nás - je to papillon a je opravdu okouzlující. Každá z nás má pro něj velkou slabost. Ale toho jistě už dávno všichni znáte.... Šárka s ním občas vystupuje na tanci se psem a Piškotek je velice moc šikovný.... a všude kam přijde má obrovitánský úspěch. Sice už také není nejmladší, 8 let je pro papillonka skoro nic, a on toho má ještě hodně před sebou. A kdyby jste jej viděli jak válí třeba s balónkem...to by jste koukali....a v běhu nás stále předčí úplně všechny:)
 Maminka Piškotka BOMBÉR     
 V současné chvíli bydlí u babičky v Brně. Je to už starší dáma v letech - má krásný věk 14 let, ale stále je to okouzlující a velmi milá, aktivní a šarmantní fenečka. A kam přijde, tam budí obdiv.

Pak ještě opravdu už psí babička ARYSHA, která již vzhledem ke svému současnému 12ti letému věku s námi na výlety nejezdí. Je to dcera Bayky. Na to, že je to velmi obávaný kavkazák je moc hodná a vždy když bylo třeba nás bez vyjímky všechny vzala pod ochranná křídla. Ale hlídat umí stále, to tedy ano. Kdo ji nezná, má před ní obrovský respekt.
Moje máma Frea s ní vyrůstala a byly to velké kámošky. Všichni spolu velice dobře vycházíme a panička říká, že jsme jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Co tím myslí, to opravdu nevím.....
Nakonec nesmím zapomenout zmínit kavkazí dámu BAYKU. Psa s velkým P. Bayka je již dávno v psím nebi. Byla zakladatelkou chovatelské stanice Áres Šamarkan. Nezapomělo se na ni, neustále se o ní doma mluví a vzpomíná na ni. Měla naprosto úžasnou a citlivou dušičku, perfektní povahu a vládla pevnou, spravedlivou a citlivou tlapkou. a to i tenkrát opravdu malinké paničce Šárce.... Takže vlastně jako by tu s námi pořád byla. A tak nějak to přišlo samo, že právě ona byla naším vzorem nám všem.......


E´MIUPIŠKOT


BOMBÉRARYSHA
       

IN  MEMORIAM
BAYKA
 
 Bayka z Falcova dvora
 
 
 
 
 

 
 
 
  

 
 
 
 
  

 
     
Galery
      
NEWS
NOVINKY
OUR DOGS
NAŠE FENY
SHOW
VÝSTAVY
PUPPIES
ŠTĚŇATA
LITTERS
ODCHOVY
GALLERY
GALERIE
ABOUT US
GORDON A MY
 THE BREED
O PLEMENI
LINKS
ODKAZY
INTEREST
ZAJÍMAVOSTI
CONTACT
KONTAKT

copyrith @ aressamarkan.com