GORDON SETTER - GORDON SETR   Mezinárodně chráněná chovatelská stanice FCI ÁRES ŠAMARKAN 

    
NEWS
NOVINKY
OUR DOGS
NAŠE FENY
SHOW
VÝSTAVY
PUPPIES
ŠTĚŇATA
LITTERS
ODCHOVY
GALLERY
GALERIE
ABOUT US
GORDON A MY
 THE BREED
O PLEMENI
LINKS
ODKAZY
INTEREST
ZAJÍMAVOSTI
CONTACT
KONTAKT

________________________________________________________________________________________________________________________________________
 

vrh  F - litter  F
 NOVINKY
 NAŠI PSI
    CELTIC CHIVAS
    GINO
 NAŠE FENY
    CELTIC CARPEDIEM
     EBONY PEARL
    CASSIOPEA CABBI
     BUMBLE - BEE
     FREA
 VÝSTAVY
 ŠTĚŇATA
 ODCHOVY
         vrh CH
        vrh H
        vrh G
        vrh F
        vrh E
        vrh D
        vrh C
        vrh B
        vrh A
 PREZENTACE
 GALERIE
 O NÁS
 O PLEMENI
 RŮZNÉ
 ODKAZY
 KONTAKT
 ARCHIV
       novinky 12,13,14
        novinky 2011
        novinky 2010
        novinky 2009
        novinky 2008
        novinky 2007
        novinky 2006
        novinky 2005
 KDO S NÁMI BYDLÍ

 AMERICKÝ KOKR

 chováme také plemeno

 TIBETAN TERRIER

 


KONTAKT
Marta Ščudlová
Slavkov u Brna
684 01


E-mail: 
scudlovaM@seznam.cz

GSM:
+420 724 137 959
 

 

 

RODOKMEN vrh * F * - PEDIGREE LITTER *  F *

        GLEN z Želečky    x     CASSIOPEA CABBI Áres Šamarkan

               VRH
 "
F " narozen 7.6.2014
   10 štěňat  3 psi / 7 fen
 

OTEC : GLEN z ŽELEČKY 
nar.28.6.2004 (O: Grant Bojandolí  x M: Elza z Želečky)   Majitel: Zdeněk Spurný
pes velmi milé povahy s velkou loveckou upotřebitelností.S vynikajícími výstavními úspěchy,lovecky vedený.
Zdravotní testy DKK 0/0, plnochrupý, PRA RCD 4 - FREE
 Klubový vítěz, V1 CAC, V1 Vítěz třídy, Olastní vítěz, V 2 Res.CAC, ZV I.cena, PV - PZ - II.cena SZOP I.cena

MATKA ŠTĚŇAT: CASSIOPEA CABBI Áres Šamarkan
Grand champion CZ, Grand champion SK, SK champion, CZ champion, champion ČMKU, VICTORY WINNER, nominacion CRUFT několikanásobně - BOB, CACIB, Res. CACIB,Národní vítěz, CAC, CAJC. Zkoušky v I.ceně nos 4 atd.
Zdravotní testy DKK 0/0, plnochrupá

  
green boy - zelený kluk
pes :  FALCON MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
(sokol)
nový majitel - p. Vlčková, Vyškov

 
 
   
 blue boy - modrý kluk  
pes : FLUKE MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
(šťastná trefa)
nový majitel - p.Pešík, Plzeň
 
 
 
light blue boy -  světle modrý kluk  
pes : FLASH MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
(blesk)
nový majitel - p. Hýblová Pozořice


 
 
  
 red girl - červená holčička  
fena : FELOW MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
(partner, kamarád)
nový majitel - p.Antonín - Dvůr Králové
 
   
  violet girl - fialová holčička 
fena : FREA MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
(prostě Frea po babičce)
nový majitel - p.Jedličková Brno


 
 
  
orange girl - oranžová holčička 
fena : FIZZY  MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
 (šumící)
nový majitel - p.Koopová, Blatná

 
 
 
 salmon girl - lososová holčička
fena : FRUKO MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
(prostě Fruko :))
nový majitel - Douglas Morgan (Anglie), Slovinsko

 
 
 
 begie girl - béžová holčička
fena : FAIRY MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
(pohádková)
nový majitel - Bojan Kociper, Slovinsko

 
 
 
yellow girl - žlutá holčička
fena : FLARE MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
(záblesk, vzplanutí)
nový majitel - p.Čopík, Chomutov
 
 
   
pink girl - růžová holčička  
fena : FLUFF MAGIC DREAMER Áres Šamarkan 
(chmíří, chomáček)
nový majitel - p.Zdvořáková Lovosice
 
 


9 - 10 týdnů:
 

Čas letí velmi rychle. Bylo nás 10 a už jsme tu jen 3. V neděli odjela žlutá holčička. A tak jsem tu já jediný kluk a mám ty dvě holky na povel :) A jelikož už ode všaď vylezu a uteču, tak panička zrušila i ohraničený výběhu pro nás a my si teď lítáme volně po celé zahradě pro nás s dospělýma gordonníma dámama a slečnama. Každá z nich je z nás úplně na větvi.... a my jim předvádíme opravdické psí kusy. A tak Vám přinášíme pár fotografií jak nám to všem společně jde. Jo a také ....máma a tety i babička nás učí spoustě kouskům :)

8,5 a 9 týdnů:        
8 týdnů:     aneb jak "ne" - vyfotit gordonní štěňata :)
Tak opět uběhl týden a my se rozloučili s další sestřičkou. Pravda, panička málem nabalila oranžádu oranžovou - vykoupala, nachystala :)..... a ejhle chybička se vloudila - ale včas se vše dalo do pořádku a odjela ta pravá holčička - přímo šéfka celé naší štěněcí smečky - růžovka :) A světe div se, paničce se dokonce povedlo nafotit pár fotek, kde ani nevyplazuje jazyk, ani nemrká a nedělá žádné ksichtíky....... No a velení smečce po ní převzala kdo jiný než oranžáda. Ale také jí to brzy skončí a kdo to bude pak? Však i na nás ostatní dojde, jen majitelé jsou na dovolené (pěstujou si pevné nervy na nás) a hned jak se vrátí tak si pro nás přijedou:)
Rosteme opravdu jako z vody, a prý vůbec není poznat, že několik z nás již tu není. Snažili jsme se ulovit nejprve motýla, a pak vzali zavděk i muchou. Avšak ani v jednom případě to nevyšlo.... jak to? Neporadíte? Jinak se velice moc zabavíme tím, jak zkoušíme paniččinu trpělivost a výdrž - je to fakt sranda.... A pak poznáváme svět. Proto na vás máme tak málo času a napíšeme zase až za týden ...teď už musíme letět objevovat. Tak ahóóój

7 Týdnů:
     aneb komando v akci :)


Ahóóój lidi :) bylo toho opravdu hodně, panička měla velký frmol, ale už jsme tu a jdeme se Vám ukázat, jak stráááášně moc jsme vyrostli. A také se pochlubit, že už umíme skoro úplně všechno. Jsme super demoliční komando - jak nám neustále připomínají, a ve spaní jsou z nás naprostí andílci. I když tedy někteří  běhají, vrčí, štěkají i v tom spánku. Je prý s námi velká sranda a zábava. Také máme za sebou další odčervení, a dokonce i očkování a čipování. Panička vše musela pěkně zapisovat, aby nás nepopletla :) Ale vše se povedlo jak mělo a jsme úplně nachystaní jít do nových rodin. Někteří z nás už šli do nových domečků - ale panička nám poctivě vyřizuje všechny zprávy od nových majitelů, takže máme o bráškovi a sestřičkách všechny dostupné informace. Zkrátka v aktualizacích jsme jen my, my, my a zase my :) Svět se zastavil :) Holt máme před vším přednost. Jsme přeci miminka :)
     5 Týdnů:     

Miminka krásně rostou, přibývají na váze a učí se tzv. psím kusům. Co mohli už prozkoumali. Jsou velmi komunikativní, mazliví, upovídaní.... zkrátka nuda s nimi rozhodně žádná není :) Vyfotit některé "adepty" je nad moje síly, viz. růžová holčička, která snad nemá ani jednu kloudnou fotografii. Je to velká komediantka, a na každé fotce musí dělat obličeje, ksichtíky..... a to v tom lepším případě. Jinak totiž u focení ať už v sedě či ve stoje spí. Mám pocit, jako by mi to dělala opravdu naschvál :)
Ono "vykuci" jsou tedy všichni :)No jak se nám fotografický um povedl posuďte sami ..... a za týden opět ahoj u nového albumu. 

4 Týdny:

Jsme již měsíc na světě :) To jsou vlastně takové naše první narozeniny. Oslavili jsme je tím, že panička nám také předvedla venkovní svět na sluníčku. Víc prostoru pro naše hrátky, spousta zajímavostí . Trochu jsme byli vykulení , ale během pár minut opět jako doma. Na noc už jsme byli opět doma ve svém pelíšku. A také jsme zase dostali tu hnusnou žlutou pastu - jak panička říká, na odčervení. Vše je prý v pořádku. Ale uznejte .... myslíte že to musí být? Žádná dobrota to tedy není. Musí....aha, tak přes paničku nejede vlak. Takže musí. A máme nové kamarády, babičku, tety , velkého brášku Míťu ..... no máme toho ke zkoumání ještě hodně :) Tak opět za týden, musíme jít zas objevovat :) A zpráva nejdůležitěžší ... když už jsme měli takové ty malé narozeniny, panička nám dala jména pro život.  Prý nás krásně vystihují a skvěle se ke každému z nás hodí .3. týden:

21 dní
Ahoj lidi :) Máme za sebou tři týdny žití. Jsme už profíci v chození, sezení, vrčení, kousání, vytí a dokonce už máme vylezlé i zoubky. S váhama je panička moc spokojená. Prý přibíráme jak na běžícím pásu. K jídlu jsme dnes dostali namačkané granulky s mačkaným banánem. Moc nám to chutnalo. Ovšem na focení z nás moc modelové a modelky nebyly. Panička láteřila že jsme pěkně špinaví a že ani není poznat co je kdo za barvičku. Ještě že nás ona naprosto v pohodě rozezná. Kousat bráškovi či sestřičce ucho, ocas, nohu to je teď naše největší zábava. Někteří profíci již umí vylézt z porodní bedny a chtějí prozkoumávat svět. Prý půjdeme za chvíli na zahradu na sluníčko. To jsme tedy zvědaví, co tím panička myslí a co nás vlastně čeká. Tak ahoj zase za týden.... to už nás nepoznáte, jak vyrosteme :)
2. týden:

14 dní
Jsme na světě už dva týdny. Řádně jsme vyrostli a vše si náležitě užíváme.  Také jíme již kašičku - pravda, víc je jí asi všude okolo nás než v nás, ale plácat a máčet se v tom nás děsně baví. Mlíčko od mámy pijeme také. Roustou nám zoubky....a zkrátka...máme se čile k světu :)
Také jsme dostali odpornou žlutou pastu - tfujjj to byl hnus, prý na odčervení, jako bychom to potřebovali..... ale panička rozhodla a přes to nejel vlak. Alespoň že si nás udobřila druhou dávkou - pasty té slaďoučké, co nám opravdu chutná - to prý, abychom byli zdraví jako řípa. Někteří z nás mezi sebou už zkouší vrčení a vytí, kdo je víc :) Ale pořád jsme ještě pidi miminka :) a nejlepší je se ňuchňat, mazlit, hladit . Očička už máme otevřená všichni a všechny a s velkou radostí koukáme na vše okolo sebe.


12 dní
Něco Vám povíme.... Všichni jsme už viděli (pravda, někteří z nás jen na půl) naše paničky. A aby z nás měly radost, tak vždy když je vidíme, tak se nám rozmrskají ocásky a vítáme je, aby z nás měli radost. Také začínáme přicházet na chuť, jaké to je žužlat bráchovi či sestřičce ucho, nos, tlapku.... zvládneme i pár kroků. Trochu se rozčilujeme, když nás máma pořád čistí - to je naše věc, my chceme papkat, řádit, lítat, ne jen pořád aby nás omývala. Ale prý to musí být... no to se ještě uvidí. Však my vymyslíme jak na to :)
Také zkoušíme své hlasivky a tzv. štěkot. Panička říkala, že nám to jde až moc dobře, tak jsme hodně moc natěšeni na to, až to spustíme úplně naplno :)

1.týden    
 
Máme za sebou  první týden života a jsme velice moc natěšení na ty nadcházející. Už se moc těšíme, až otevřeme očka a budeme moci vše i pozorovat, a ne jen očuchávat jako do teď. Panička nám dělá co nám na očích vidí, a tak by měla do nich také mít možnost kouknout. Dnes na nás trošku brblala, říkala nám pidižvejci malí - vůbec se jí nelíbilo, že jsme již všichni do jednoho zvládli vylézt z bedýnky. Takže prý šups s námi do velké porodní bedny, na to ještě prý nemáme. No to se uvidí. jsme totiž opravdu velmi dobří horolezci, někteří z nás i vynikající atleti. ( Co všechno bychom neudělali pro kus mlíčka od maminky :)  ) A jedlíci jsme velcí, to nám věřte. Všichni jsme zdvojnásobili svoji porodní váhu, někteří dokonce i o něco více. Za chvíli začneme i slyšet, a to bude teprve srandy kopec. Tak se mějte hezky, a přijďte se na nás zase podívat. Třeba už příště budeme ze stránek koukat i my na vás.

                     
 5 dní :

kam jsme se to vydali? To není mamimčino bříško přeci .... sice nic nevidíme, ale spousty toho ňufáme .....to je překvápek ....
a nadělení ....... nic lepšího však není ........
  

                                                                                           
 
1den :    

Tak jsme tu - na tom vašem světě... plni očekávání co nás to u vás čeká a moc a moc se na všechny a na všechno už těšíme :)


 

      RODOKMEN vrh * F * - PEDIGREE LITTER *  F *

      

 
 
     
Galery
      
NEWS
NOVINKY
OUR DOGS
NAŠE FENY
SHOW
VÝSTAVY
PUPPIES
ŠTĚŇATA
LITTERS
ODCHOVY
GALLERY
GALERIE
ABOUT US
GORDON A MY
 THE BREED
O PLEMENI
LINKS
ODKAZY
INTEREST
ZAJÍMAVOSTI
CONTACT
KONTAKT

copyrith @ aressamarkan.com