NÁŠ PŘÍBĚH

NAŠE FILOZOFIE

Naším cílem je odchovávat špičkové psy, jak z hlediska zdraví a povahy, tak z hlediska exteriéru a i vrozených pracovních vlastností. Veškerá krytí velmi pečlivě plánujeme a analyzujeme předávání jednotlivých vlastností mezi generacemi. Křížíme pouze takové psy, kteří sledované vlastnosti potomkům předají. Při výběru vhodných spojení spolupracujeme s nejlepšími světovými chovatelskými stanicemi. Při krytí se psy z chovatelských stanic velmi vzdálených (většinou jiný kontinent) provádíme inseminací zmraženým spermatem. Ve spolupráci s předními odborníky MVDr. R. Vitáskem, Ph.D. (Veterinární a farmaceutická univerzita ) a MVDr. P. Přinosilovou, Ph.D. (Výzkumný ústav veterinárního lékařství )

Chovatelská stanice Áres Šamarkan pod záštitou FCI, ČMKJ, ČMKU byla založena před více než dvaceti lety. Pro její zřízení jsme se rozhodli pro skutečnou lásku ke psům. Není nám jedno, do jakých rodin naše miminka odcházejí, a tak se vždy snažíme najít ten nejlepší milující domov pro naše štěňata tak, aby mohla prožít dlouhý, šťastný a spokojený život jako člen své rodiny, smečky. Řídíme se heslem chov s láskou a respektem.

Vrhy - spojení vždy pečlivě plánujeme, a to i několik let dopředu. S cílem nejen vylepšit plemeno, ale i udržet správný typ, charakter a to včetně zdraví.

O naše odchovy je velký zájem jak v ČR, tak v Evropě i ve třetích zemích. Zájemce vybíráme pečlivě a naše štěňata poskytujeme jen těm, kdo jim zajistí výborné podmínky jako členu rodiny, kvalitní výživu i veterinární péči. 

Splnil se nám sen. Máme to štěstí, že se každý den můžeme probouzet vedle našich chlupatců. Denně se na nás usmívají a dávají nám najevo, že není hezčího dne, než toho stráveného s nimi. Prožíváme nespočet neskutečných zážitků, a nikdy se s nimi nenudíme. Pokaždé nás dokážou něčím překvapit, rozesmát. Nikdy nezapomenou na to, dát nám najevo svoji přízeň, lásku a důvěru. Jejich motto - halóóó já jsem tu pro Tebe, tak co jdeme dnes provést? Ta čistá psí duše, která nezná závist, nenávist a je navždy Váš oddaný přítel. Co víc si přát?

Pro více aktuálních informací o chovatelské stanici Áres Šamarkan navštivte naši stránku na Facebooku nebo nás kontaktujte telefonicky či emailem.

Skutečnost, že rodiče štěňat mají tituly, neznamená, že budoucí majitel musí mít povinnost chodit na výstavy nebo pokračovat v chovu. Nejdůležitější je pro nás, aby se naše štěňátka dostala do milující rodiny. 

REZERVACE
Štěňátko si můžete u nás zamluvit - avšak bez zaplacení rezervačního poplatku bude stále nabízeno i ostatním zájemcům, zkrátka bude pořád ještě volné. V případě, že jste již skálopevně rozhodnuti počkat si na štěňátko přímo z naší chovatelské stanice, či se právě to Vaše vysněné štěně již v naší stanici narodilo anebo jste se již na něj byli podívat a vybrali si, požadujeme zaplacení rezervačního poplatku. Ten je vratný ve výši 50% v předem rozumně odůvodněných případech.(zbytek poplatku je určen na výdaje s odřeknutím štěňátka ), a to pouze, pokud nový majitel ustoupí od koupi štěněte v případě, že tak učiní nejpozději do 4 týdnů před sjednaným termínem odběru štěňátka. Upozorňujeme, že rezervační poplatek v jiných případech, než je výše uvedené nevracíme.

V případě ještě nenarozeného vrhu :
Nabízíme i možnost nezávazně, avšak s vážným zájmem si rezervovat štěně z naší CHS. Pokud budete mít vážný zájem a trpělivost čekat na narození vrhu, povedeme Vás v evidenci zájemců. Výhodou je pak přednost před ostatními zájemci. V tomto případě samozřejmě žádný poplatek do narození vrhu nevybíráme. To vše až po narození štěňat, ale očekáváme upřímné a férové jednání - pokud si vše rozmyslíte, nebo jste již sehnali, či domluvili koupi štěněte jinde, nebo z jiných důvodů odstoupíte, rádi bychom o tom byli od Vás informováni, abychom mohli vyrozumět ostatní budoucí majitele. Děkujeme.

Všichni naši psi jsou právoplatnými členy domácnosti, která jim je plně přizpůsobena jak vybavením, tak chodem. Naší prioritou je spokojenost a zdraví našich psů, jejich welfare, čemuž odpovídá míra péče, lásky a energie, kterou jim dáváme. Jsou to nenahraditelní parťáci pro všechno

Štěňata od nás odcházejí s dokladem o koupi - řádnou kupní smlouvou, očkovaná, min.3x odčervená, s veškerým chovatelským servisem. Ve věku min.50 dní stáří - tak jak určují řády FCI a ČMKU. Vše bude doloženo a potvrzeno očkovacím průkazem - Pet Passportem neboli europasem. Od roku 2007 platí nová legislativa EU u psů, dle které má být každé zvíře, jenž vycestuje do zahraničí označeno čipem a europasem. Štěňata budou čipovaná.

Spolu se štěňátkem PP - průkaz původu. (PP bude buď předán, anebo zaslán dodatečně poštou na Vaši adresu uvedenou ve smlouvě, hned, jakmile jej obdržíme z plemenné knihy.)
Novým majitelům nabízíme radu i pomoc, a rádi bychom od nich na oplátku byli informováni o tom, jak se štěněti u nich doma daří.

HISTORIE
psáno před více než 20 lety :) 

Před dávnými časy tomu již, kdy do naší malé domácnosti přišlo to malé chlupaté něco, co prozářilo každičký okamžik našeho života. Z chlupaté kouličky vyrostlo obrovitánské psisko..... A neustálé láteření mojí dcery, ohledně nového člena domácnosti nešlo jen tak přeslechnout, ani vlastně přehlédnout. Obzvláště tehdy, argumentovala li pravdou pravdoucí...... " Mami, s Baykou nemůžu ani sama na vycházky. Když zabere, připadám si, jak létající talíř ! "Jak snadno se létajícím talířem, či čarodějnicí, jen koště zaměněné za psa, se stane i osoba nadmíru dospělá, například já, jsem si ale raději nechávala sama pro sebe. Kavkazan je prostě kavkazan. Byť vychovaný. Tvrdím li, že jej zvládám, tak jedině pro to, že on sám chce.
Bylo to tak vážné, že pro tentokrát se mé dítko chytře vzdalo přesvědčovací metody krokodýlích slz, a pravdivých důvodů proč se našlo víc než dost. Samozřejmě, že přišel vhod i ten, že se máme stěhovat, a vhodných podmínek přibude.
Rodič by měl jít dítěti příkladem, že ano. Takže, čemu se vlastně divím? Vždyť ona též neustále leží ve všech psích možných časopisech, knihách,. Jezdí se mnou na výstavy, přičemž ani nezabrblá vstává li za tmy, na rozdíl od školních dní, kdy vstávat je problém dne.
A tak jsem souhlasila, že se na štěňátko pojedeme JEN podívat. Jako bych moc dobře nevěděla, jak to dopadne, i z vlastní zkušenosti přeci ! Ono Vám to malé mrně ožužlá palec u ruky či nohy, a jste tak na měkko, že se už jen třepete, aby ten tvoreček byl u vás doma. A nejlépe ihned.
Přiměřená váha, tak aby i 11leté dítko jej zvládlo, pohodář, ovladatelnost, snesitelnost s ostatními psy atd. Jaké správné plemeno, aby to vše splňovalo vybrat ke kavkazákovi ? Nechci mít přeci na zahradě dvě fúrie, co se nesnesou, protože, to jediné , co jsem věděla bylo, že to bude fenečka. A tak se z našich mozečků jen kouřilo neustálým přemýšlením. Časopisy s psími moudrostmi a inzeráty se kupily a kupily, mnohem víc než kdy jindy. Byly všude. A pak jednou.......
KOMU NENÍ RADY, TOMU NENÍ POMOCI ! Trpíme nemocí KYNOLOGICKÝ SYNDROM :)
GORDON SETR - byl to jediný inzerát, na toto krásné, hrdé, vznešené plemeno. Později, při návštěvě různých web stránek s gordonem, jsem zjistila, že gordona nelze sehnat jen tak lehce. Štěňata zamluvena na dlouhou dobu dopředu, či s předností pro myslivce. Co naplat. My myslivci nejsme, jakpak bychom mohli vše zvládnout ? Jenže červíček hlodáček už začal působit, umístil se zarputile, a nedal pokoje....
A když jsme pro psí miminko vyrazily s těmi slovy JEN , věděla jsem, že již je rozhodnuto.Dne 5.7.2003 přibyla do naší smečky fenečka gordoňáka FREA z Želečky narozená dne 11.5.2003. Mimochodem: je to opravdu pěkný vykuk ! S kavkazandou si ladí po všech stránkách, až někdy nevím, kdo z nich dvou je větší puberťák a lumpačisko. Krom té své povahy, typické pro toto plemeno, dostává kavkazí výcvik, a tak se vždy těší, jak nám předvede nové kousky a samozřejmě ty lumpárny. ( S naší radostí je to pak občas však mnohem horší. Někdy nevím, mám li se zlobit, či smát. ) Nicméně, je to naše velké sluníčko, zatím ještě neobroušený diamant. A ta potvůrka to moc dobře ví a patřičně toho i využívá.............
Za tu dobu co vznikl na těchto webových stránkách tento článek se naše smečka značně rozrostla. Naopak Bayka už mezi námi dávno není, i když nejen v našem, ale věřím že i ve Freaniným gordonním srdíčku na ni je vzpomínka veliká....Nejen že jsou tu už tři gordonní slečny, dámy, veteránka.... (stále však všechny jedna vedle druhé darebačiska, milá a okouzlující),ale máme i tibetské teriéry. Avšak hrdost, vznešenost a aristokratická elegance gordon setra jenž na Vás koukne tím svým laním, a stále přitom velmi vznešeným pohledem je opravdu neskutečná, kouzelná a slovy se vyjádřit nedá......
S pozdravem za celou smečku Ščudlová Marta aŠárka