AKTUÁLNÍ NABÍDKA ŠTĚŇAT

Přečtěte si NÁŠ PŘÍBĚH.
Najdete tam informace ke štěňátkům a také o tom, kdo jsme.
A pokud chcete vědět něco k plemeni jako takovém, stačí v navigaci kliknout na název plemene.

PLÁNOVANÝ VRH JARO 2022

Matkou vrhu bude naše fantastická C.I.E & C.I.B. Oldmansion Avalon Dazzle - po domácku "BJ".
Ženicha jsme vybírali velmi pečlivě a dlouho, nejen s ohledem na zdraví, typ, ale i přesně pro tu milou povahu, jakou má gordonsetr mít, a na které si dáváme v naší chovatelské stanici obzvlášť záležet. A také samozřejmě s důrazem, aby zůstal zachován TEN správný pohyb naší BJ. A přesně takový má i její ženich.  Tento konkrétní pohyb totiž nejen v České Republice, ale i ve většině dalších zemích v chovu chybí. A my velmi doufáme, že tento naprosto jedinečný a charakteristický pohyb budou mít i miminka z tohoto spojení.  Jelikož otec naší BJ je z Austrálie, chtěli jsme nejen podpořit australskou linii, ale i proto, že s holčičkou z tohoto spojení jsou již předem dané velké plány do budoucna - hlavně co se týče krytí (sperma pro ni již máme v CZ), a to v další spolupráci s chovatelskou stanicí Carnoustie. Trvalo nám skoro dva roky vyřídit vše potřebné pro získání mraženého spermatu  z Austrálie. Bylo to o to těžší, že ženich je již v psím nebi. Navíc se v říjnu 2021 změnila novela zákona v CZ o dovozu spermatu. Nespočet žádostí o vyjímky a navíc doba covidová. Spousty dopisování, telefonátů, zkrátka opravdu mnoho vynaloženého úsilí. Všechny překážky k našemu vysněnému krytí jsme šťastně zvládli. 

Na uskutečnění našeho snu se podílelo a pomáhalo nám mnoho lidí, bez nichž bychom to nedokázali. A to doslova napříč všemi kontinenty. A tak bych jim ještě i touto cestou chtěla z celého srdce a s velkou vděčností poděkovat.

Steve, Carolyn a Laura Bennett (chovatelská stanice Carnoustie), Meg MacCormick (chovatelská stanice Clanset), Bec a Ann Finlaison (chovatelská stanice Tahtan), a také chovatelce BJ-Triin Hallap (Estonsko, chovatelská stanice Oldmansion), a mnoha dalším. Vám všem patří obrovské a srdečné děkuji. Bez vás všech by se nepodařilo dojít do zdárného konce. Velice si vážíme důvěry, že sperma od BIS BISS AUST SUPREME CH Clanset Hot Shot aka GUNNER můžeme použít. Navíc v Evropě vůbec úplně poprvé a ještě přímo v naší chovatelské stanici.

Na fotografiích je Guner již jako veterán ve více než 10 letech. 

CLANSET HOT SHOT - GUNNER